Boð og tíðindi

Jólavikurnar í Trongisvági 2019


Novembur


Mánadagur   25

Vanlig skúlagongd ( Gávur til kalendaran)

Týsdagur      26

Prýða heimastovurnar – sí annað skriv

Ónsdagur      27

2 ymisk verkstøð

Tórsdagur     28

2 ymisk verkstøð

Fríggjadagur 29

2 ymisk verkstøð


Desembur

Mánadag         3

Vanlig skúlagongd

Týsdag            4

Vanlig skúlagongd  Fiona Parker framførsla

Ónsdag            5

Vanlig skúlagongd

Tórsdag           6

Vanlig skúlagongd

Fríggjadag       7

Vanlig skúlagongd


Mánadag          9

Vanlig skúlagongd

Týsdag            10

Vanlig skúlagongd

Foreldra- systkinavitjan frá 16.00 – 18.00

Næmingar í 4 fl. baka vaflur.

Ónsdag           11

Vanlig skúlagongd

Tórsdag          12

Vanlig skúlagongd

Fríggjadag      13

Lucia dagur & 3. fl skipar fyri tiltaki


Mánadag         16

Vanlig skúlagongd  venja kórsang

Týsdag           17

Vanlig skúlagongd  venja kórsang í S.A.L.T

Ónsdag           18

Í kirkju kl. 11.00  nærri boð verða givin

Tórsdag          19

Jólahald í S.A.L.T  nærri boð verða givin


Jólafrítíð . Í skúla aftur mánadagin 6 januar.


11.11.19

Boð frá Sólrún um Skúlakórið. 17/11 verður ikki sungið í kirkjuni !!

Broytt venjingartíð!!!!

Sangvenjing í Trongisvágs skúla . ( stova 5)

Venjing mánadagar 2fl. & 3fl. kl. 11.30 – 12.15 Tey, ið ynskja tað

                      1fl.         kl. 12.30 – 13.15 Tey, ið ynskja tað

Syngja í Tvøroyrar kirkju í novembur og desembur ( sí talvu )


17/11 syngja vit:  Takk Gud, tí vit kundu vakna....

                      Gud hvønn ein smáfugl hevur skapt....

                      Halt saman hendur....

                      Ver hjá mær, o Gud....


08/12 syngja vit:  Ring kirkjuklokka....

                      Asni tú frá Nasaret....

                      So milt lýsir stjørnan....



Eru spurningar - ring 22347 Sólrún Luid


Oktobur

Novembur

Desembur


Syngja í kirkjuni  17/11 møta kl. 13.30


Syngja í kirkjuni 08.12

 møta kl. 15.30










Góðu foreldur       30.10.19

Fráboðan er komin til skúlan um barnaorm

Vinarliga Bjørg




Sangvenjing í Trongisvágs skúla . ( stova 5)


Venjing fríggjadag kl. 11.30 – 12.15

Syngja í Tvøroyrar kirkju í novembur og desembur ( sí talvu )


17/11 syngja vit:  Takk Gud, tí vit kundu vakna....

                               Gud hvønn ein smáfugl hevur skapt....

                                Halt saman hendur....

                                Ver hjá mær, o Gud....


08/12 syngja vit:  Ring kirkjuklokka....

                               Asni tú frá Nasaret....

                               So milt lýsir stjørnan....



Eru spurningar - ring 223478 Sólrún Luid


Oktobur

Novembur

Desembur


Syngja í kirkjuni  17/11 møta kl. 13.30


Syngja í kirkjuni 08.12

møta kl. 15.30



'






Skúlarenningin 2019 í Trongisvágs skúla

Fríggjadagin 11.oktobur

Skúlatasku við - í fall tað ikki verður runnið vegna veður.

  • Møta kl.08.00 Sangløta við Trónda Enni.
  • 08.20  kunning - skiftiklæðir.
  • Matpakka og dunk
  • GG! Gulan vest
  • 08.30 Upphiting við 4a og Jonleyg. Høvd, akslar, knæ og tá... 3 ferðir
  • 08.55 Lærarar eru á postunum.
  • 09.03 4a avstað 2,5 km rutuna runt Lambabyrg
  • 09.06 3a/b avstað 2,5 km rutuna runt Lambabyrg
  • 09.09 2a avstað 2,5 km rutuna runt Lambabyrg
  • 09.10 1 a avstað 2,5 km rutuna runt Lambabyrg


Fyri hvørja rundu – fáa striku á neglina í glasganginum. 1 strika telur 2,5 km. ( Jonleyg/ Sólrún)  Síðsta runda – byrjar seinast 10.40



Jonleyg og Sólrún skriva prógvini/flokslistar – seinast 11.10. Geva Sunkist, tá næmingarnir eru lidnir at renna.


Tann flokkurin, ið rennur longst í miðal vinnur sodavatn


11.30 koyra bussarnir heim.


Góða heystfrítíð ynskist øllum








Tórsdagur

10.10

Fletta  í Sumba  Poul, Cecilia

Steingrím

Fletta  í Sumba  Poul, Cecilia  Steingrím

Køk Jonleyg

 

Annika/Súsanna

Handaligt ítriv

Køk Jonleyg

 

Annika/Súsanna

Handaligt ítriv

Pappmaché Álvgerð/Estrid

 

Ull Elin

Pappmaché Álvgerð/Estrid

 

Ull Elin

 

3.

Lombini  16

 

Heidi 1a

Rókur 1a

Lukas 1a

 

Maia 2a

Jónas 2a

Allan 2a

Eyjun 2a

 

Talita 3a

Elin 3a

Kristian 3a

Rannvá 3b

Tóti 3b

 

 

Tobias 4a

Kaleb 4a

Marita 4a

Eyðun 4a


4.

Gjólingarnir 15

 

Ida 1a

Adrian 1a

Mattias 1a

 

Julia 2a

Viktoria 2a

Jón 2a

 

 

Emma 3a

Ida 3a

Boas 3a

Ravnhild 3b

Rebekka K 3b

 

 

Ólavur 4a

Billa 4a

Eyðbjørg 4a

Birita Maria 4a

 

 

 

5.

Hornaseyðurin 15

 

Linda 1a

Oskar 1a

Lucka 1a

 

Rebekka 2a

Andrias 2a

Aleks 2a

Karin 2a

 

Smilla 3a

Poulina 3a

Stefan 3b

Johan 3b

Adam 3b

 

 

Hans Jacob 4a

Natalia S 4a

Julia 4a

 


6.

Bakkaseyðurin  15

 

Bjørk 1a

Óðin 1a

Marius 1a

 

Elsa Maria 2a

Damian 2a

Tórur 2a

 

 

Andreas 3a

Ísak 3a

Finnur 3a

Vic 3b

Rebekka D 3b

Sissal 3b

 

Brandur 4a

Sissal 4a

Erla 4a

 


1.

Ærnar 16

 

Sirið 1a

Geiri 1a

Ian 1a

 

Anna  2a

Nóa  2a

Lukas  2a

Marius 2a

 

Christian Ø   3a

Hans Hendrik  3a

Emma  D 3b

Marius  3b

Eiri  3b

 

 

Harry   4a

Óluva 4a

Natalia H 4a

Baldrian  4a


2.

Veðrarnir 16

 

Marita 1a

Dávur 1a

Silas 1a

 

Diana 2a

Rói 2a

Páll 2a

Berit 2a

 

Femja 3a

Lukas 3a

Maria 3b

Hans Arni 3b

Óli 3b

 

 

Bárður 4a

Lias 4a

Natasja 4a

Tanja 4a

 


Fletta í Sumba

Poul – Cecilia – Steingrím

 

  3. Lombini 16

  4. Gjólingarnir 15

 

 

·         08.00 Morgunsang/kunning/hold

·         08.20 Í vestar

·         08.30 Koyrir bussur til Sumbiar

·         11.30 Koyrir bussur úr Sumba til Skúlan

·         12.30 Heim

 

Køk – Jonleyg

Handaligt ítriv –Annika/Súsanna

 

     5. Hornaseyðurin 15

     6. Bakkaseyðurin  15

 

 

·         08.00 Morgunsang/kunning/hold

          Síðan í stovu 1 og 2

·         10.00 – 10.20 Eta/fríkorter

·         12.00 Rudda

·         12.30 Heim

 

Pappmaché – Álvgerð/ Estrid

Ull – Elin

 

1.     Ærnar 16

2.    Veðrarnir 16

 

·         08.00Morgunsang/kunning/hold

Síðan í stovu 4 og 5

·         10.00 – 10.20 Eta/fríkorter

·         12.00 Rudda

·         12.30 Heim

 

At hava við:

·       Matpakka og vatn

·       Heit klæði

·       Skiftiklæði

·       Gummistylvar at skifta við

At hava við:

·       Matpakka og vatn

·       Vásaklæðir!!

At hava við:

·       Matpakka og vatn

·       Vásaklæðir!!










 

 





Ónsdagur

09.10

Fletta  í Sumba  Poul, Cecilia

Steingrím

Fletta  í Sumba  Poul, Cecilia  Steingrím

Køk Jonleyg

 

Annika/Súsanna

Handaligt ítriv

Køk Jonleyg

 

Annika/Súsanna

Handaligt ítriv

Pappmaché Álvgerð/Estrid

 

Ull Elin

Pappmaché Álvgerð/Estrid

 

Ull Elin

 

5.

Hornaseyðurin 15

 

Linda 1a

Oskar 1a

Lucka 1a

 

Rebekka 2a

Andrias 2a

Aleks 2a

Karin 2a

 

Smilla 3a

Poulina 3a

Stefan 3b

Johan 3b

Adam 3b

 

 

Hans Jacob 4a

Natalia S 4a

Julia 4a

 

 


6.

Bakkaseyðurin 15

 

 

Bjørk 1a

Óðin 1a

Marius 1a

 

Elsa Maria 2a

Damian 2a

Tórur 2a

 

 

Andreas 3a

Ísak 3a

Finnur 3a

Vic 3b

Rebekka D 3b

Sissal 3b

 

Brandur 4a

Sissal 4a

Erla 4a

 

 

 

1.

Ærnar 16

 

Sirið 1a

Geiri 1a

Ian 1a

 

Anna  2a

Nóa  2a

Lukas  2a

Marius 2a

 

Christian Ø   3a

Hans Hendrik  3a

Emma  D 3b

Marius  3b

Eiri  3b

 

 

Harry   4a

Óluva 4a

Natalia H 4a

Baldrian  4a


2.

Veðrarnir 16

 

Marita 1a

Dávur 1a

Silas 1a

 

Diana 2a

Rói 2a

Páll 2a

Berit 2a

 

Femja 3a

Lukas 3a

Maria 3b

Hans Arni 3b

Óli 3b

 

 

Bárður 4a

Lias 4a

Natasja 4a

Tanja 4a

 


3.

Lombini  16

 

Heidi 1a

Rókur 1a

Lukas 1a

 

Maia 2a

Jónas 2a

Allan 2a

Eyjun 2a

 

Talita 3a

Elin 3a

Kristian 3a

Rannvá 3b

Tóti 3b

 

 

Tobias 4a

Kaleb 4a

Marita 4a

Eyðun 4a


4.

Gjólingarnir 15

 

Ida 1a

Adrian 1a

Mattias 1a

 

Julia 2a

Viktoria 2a

Jón 2a

 

 

Emma 3a

Ida 3a

Boas 3a

Ravnhild 3b

Rebekka K 3b

 

 

Ólavur 4a

Billa 4a

Eyðbjørg 4a

Birita Maria 4a


Fletta í Sumba

Poul – Cecilia – Steingrím

 

5.   Hornaseyðurin 15

6.   Bakkaseyðurin 15

 

·         08.00 Morgunsang/kunning/hold

·         08.20 Í vestar

·         08.30 Koyrir bussur til Sumbiar

·         11.30 Koyrir bussur úr Sumba til Skúlan

·         12.30 Heim

 

Køk – Jonleyg

Handaligt ítriv –Annika/Súsanna

 

1.     Ærnar 16

2.    Veðrarnir 16

 

·         08.00 Morgunsang/kunning/hold

          Síðan í stovu 1 og 2

·         10.00 – 10.20 Eta/fríkorter

·         12.00 Rudda

·         12.30 Heim

 

Pappmaché – Álvgerð/ Estrid

Ull – Elin

 

3.    Lombini 16

4.    Gjólingarnir 15

 

·         08.00 Morgunsang/kunning/hold

Síðan í stovu 4 og 5

·         10.00 – 10.20 Eta/fríkorter

·         12.00 Rudda

·         12.30 Heim

 

At hava við:

·       Matpakka og vatn

·       Heit klæði

·       Skiftiklæði

·       Gummistylvar at skifta við

At hava við:

·       Matpakka og vatn

·       Vásaklæðir!!

At hava við:

·       Matpakka og vatn

·       Vásaklæðir!!









Týsdagur

08.10

Fletta  í Sumba  Poul, Cecilia

Steingrím

Fletta  í Sumba  Poul, Cecilia  Steingrím

Køk Jonleyg

 

Annika/Súsanna

Handaligt ítriv

Køk Jonleyg

 

Annika/Súsanna

Handaligt ítriv

Pappmaché Álvgerð/ Estrid

 

Ull Elin

Pappmaché Álvgerð/Estri

 

Ull Elin

 

1.

Ærnar 16

 

Sirið 1a

Geiri 1a

Ian 1a

 

Anna  2a

Nóa  2a

Lukas  2a

Marius 2a

 

Christian Ø   3a

Hans Hendrik  3a

Emma  D 3b

Marius  3b

Eiri  3b

 

 

Harry   4a

Óluva 4a

Natalia H 4a

Baldrian  4a


2.

Veðrarnir 16

 

Marita 1a

Dávur 1a

Silas 1a

 

Diana 2a

Rói 2a

Páll 2a

Berit 2a

 

Femja 3a

Lukas 3a

Maria 3b

Hans Arni 3b

Óli 3b

 

 

Bárður 4a

Lias 4a

Natasja 4a

Tanja 4a

 

 

 

3.

Lombini  16

 

Heidi 1a

Rókur 1a

Lukas 1a

 

Maia 2a

Jónas 2a

Allan 2a

Eyjun 2a

 

Talita 3a

Elin 3a

Kristian 3a

Rannvá 3b

Tóti 3b

 

 

Tobias 4a

Kaleb 4a

Marita 4a

Eyðun 4a


4.

Gjólingarnir 15

 

Ida 1a

Adrian 1a

Mattias 1a

 

Julia 2a

Viktoria 2a

Jón 2a

 

 

Emma 3a

Ida 3a

Boas 3a

Ravnhild 3b

Rebekka K 3b

 

 

Ólavur 4a

Billa 4a

Eyðbjørg 4a

Birita Maria 4a


5.

Hornaseyðurin 15

 

Linda 1a

Oskar 1a

Lucka 1a

 

Rebekka 2a

Andrias 2a

Aleks 2a

Karin 2a

 

Smilla 3a

Poulina 3a

Stefan 3b

Johan 3b

Adam 3b

 

 

Hans Jacob 4a

Natalia S 4a

Julia 4a


6.

Bakkaseyðurin  15

 

Bjørk 1a

Óðin 1a

Marius 1a

 

Elsa Maria 2a

Damian 2a

Tórur 2a

 

 

Andreas 3a

Ísak 3a

Finnur 3a

Vic 3b

Rebekka D 3b

Sissal 3b

 

Brandur 4a

Sissal 4a

Erla 4a


Fletta í Sumba

Poul – Cecilia – Steingrím

 

1.     Ærnar 16

2.    Veðrarnir 16

 

·         08.00 Morgunsang/kunning/hold

·         08.20 Í vestar

·         08.30 Koyrir bussur til Sumbiar

·         11.30 Koyrir bussur úr Sumba til Skúlan

·         12.30 Heim

 

Køk – Jonleyg

Handaligt ítriv –Annika/Súsanna

 

3.    Lombini 16

4.    Gjólingarnir 15

 

·         08.00 Morgunsang/kunning/hold

          Síðan í stovu 1 og 2

·         10.00 – 10.20 Eta/fríkorter

·         12.00 Rudda

·         12.30 Heim

 

Pappmaché – Álvgerð/ Estrid

Ull – Elin

 

5.    Hornaseyðurin 15

6.    Bakkaseyðurin 15

 

·         08.00 Morgunsang/kunning/hold

Síðan í stovu 4 og 5

·         10.00 – 10.20 Eta/fríkorter

·         12.00 Rudda

·         12.30 Heim

 

At hava við:

·       Matpakka og vatn

·       Heit klæði

·       Skiftiklæði

·       Gummistylvar at skifta við

At hava við:

·       Matpakka og vatn

·       Vásaklæðir!!

At hava við:

·       Matpakka og vatn

·       Vásaklæðir!!










 





Skúlagongdin fyri heystfrítíðina í Trongisvági


Mánadagur 07.10.19

                      Vanlig skúlagongd


Nærri kunning viðvíkjandi evnisdøgunum koma seinnapartin mánadagin  07.10.19

Tíðir

08.00 til 12.30

Fletta seyð o.a í Sumba

Cecilia & Steingrím

Køk Jonleyg  

Ymiskt um heystið

Annika/Súsanna (3verkstøð)

Pappmaché Álvgerð/ Estrid

Ull Elin

Týsdagur          08.10.19

08.00 til 12.30

Hold 1 og 2

Hold 3 og 4

Hold 5 og 6







Ónsdagur          09.10.19

08.00 til 12.30

Hold 5 og 6

Hold 1 og 2

Hold 3 og 4







Tórsdagur         10.10.19

08.00 til 12.30

Hold 3 og 4

Hold 5 og 6

Hold 1 og 2







Fríggjadagur     11.10.19

08.00 til 12.30             Skúlarenning







30. sep. 2019

Góðu tit øll :)                                                                                                                 

Vit fara at sova í skúlanum komandi tórsdag, tvs. tann 3. 0ktober. Av tí at lærarastovan er undir umbygging, so hava vit ongan rættiligan køk og setur hetta ávísar avmarkingar fyri hvat vit kunnu borðreiða við inni í skúlanum. Ætlanin er tí, at fara út at eta á Pizzaria tórskvøldið kl. 18. Børnini kunnu taka viðføri og tannbust og tílíkt við í skúla tórsmorgunin, ella tit koma við tí seinnapartin(frá 16 til 17).

Øll hava 100 kr. við í skúla, seinasta lagið onsdagin, so er nokk til at gjalda fyri pitsur, snack til um kvøldið og morgunmat. Á henda hátt, so nýtist tit ei heldur at baka o.a. 

Eingin svimjing verður fríggjadagin 4. oktober og tí skulu øll hava ítrottarklæði við og dagurin endar sum vant kl. 11.20.


Skrá:

kl. 18.00 møtast á Pizzaria

kl. 19.00 fara inn til skúlan

kl. 19.30 til kl. 21 hugna okkum við spølum o.a.

kl. 21.30 fara til songar.

kl. 7.00 vakna og eta morgunmat.

kl. 8.00 Ítrottur

kl. 9.45 Hugna okkum í flokkshølunum og pakka.

kl. 11.20 siga vit farvæl og fara heim.




_______________________________________________________________________________________________


Sangvenjing í Trongisvágs skúla.


Byrjað verður aftur fríggjadagin 27 septembur kl. 11.30 til 12.15 í stovu 5. Bussur koyrir eftir venjingina.


Øll eru vælkomin

30.okt. 2019


Foreldraviðtala í 3. b týsdagin 5. Nov. 2019 


Næmingar eru vælkomnir við :)


13:00  Óli

13:15  Stefan

13:30  Rannvá

13:45  Vic

14:00  Rebekka D.

14:15  Hans Arne

14:30  Tóti

14:45  Rebekka K.

15:00  Maria

15:15  Emma

15:30  Johan

15:45  Eiri

16:00  Sissal

16:15  Marius

16:30  Ravnhild



23.09.2019

Útferð í morgin!!!

Í morgin fara vit útferð til Hovs. Í Hovi fara vit at síggja hvussi man saltaði, vaskaði og turkaði fisk fyrr.

Havið góð klæðir og góðan matpakka við, tí vit vera úti allan fyrrapartin.

Øll møta sum vant kl. 8.00. Vit koyra til Hovs 8.30 við skúlabussinum og heim aftur til skúlan kl. 11.00. Í skúlanum arbeiða vit við logbókini til skúladagurin endar 12.30.

Øll børn hava fingið ein konvolut heim við, við tilboð um at taka skúlamyndir. Um tit ynskja at taka av hesum tilboði, so skulu tit útfylla pappírið og geva børninum pengar við fyri myndirnar fríggjadagin.

NB: Um onkur einans ynskir flokksmynd, so kostar hon 50 kr.


-------------------------------------------------------------------------------------------------


20.09.2019

Evnisvika!

Í komandi viku fara okur at arbeiða við evninum "Fiskivinna fyrr og nú".

Mánadagin 23. sept. verða okur í skúlanum og byrja uppá evnið. Tímatalvan verður ikki galdandi, tó hava tey handverk og list og ítrott, sum vanligt og tey hava frí eftir vanligu tímatalvuni.

Til allar dagarnar skulu tey ikki hava skúlabøkur við, men pennahús, matpakka/drekkidunk.

Í vikuni verður farið útferðir og skulu børnini verða ílatin eftir veðrinum. Havið eisini ein góðan matpakka/drekkidunk við. Tit verða kunnaði tá hesir túrar verða!


Vinarliga heilsan

Álvgerð, Steingrím, Annika og Súsanna

___________________________________________________________________

10. sep. 2019

Næmingarnir eru í 4 bólkum í handaverki og list. Hvør bólkur er í 8 fylgjandi vikur í sama stað. Tey hava fingið eitt hefti heim við, har tykur síggja, nær tey skulu skifta "verkstað".

Tað er bert bólkurin, ið skal til smíð, sum skal við bussinum út í Tvøroyrar skúla. Tey enda sostatt dagin har.

vinarliga

Jonleyg, Steingrím, Fiona og Álvgerð




Foreldrafundur                                                          29.08.19

Felags foreldrafundur verður ónskvøldið 4. sep. kl. 19-21

AKT- lærarin, Karin Maria, hevur eitt upplegg út frá SSP tilfarinum "Samspæl"

Aftaná verður farið í floksstovuna, har lærararnir siga frá ársætlanini.

Tað er sera umráðandi, at barnið verður umboðað :)

Ítróttur 3.a og 3. b skúlaárið 2019/20

Fríggjadag, 1. og 2. tíma


Dagfesting

Svimjihøll (Cecilia)

Bólkur

Ítróttarhøll (Estrid)

Bólkur

23. aug

1

2 + 3

30. aug

2

3 + 1

6. sep

3

1 + 2

13. sep

1

2 + 3

20. sep

2

3 + 1

27. sep

3

1 + 2

4. okt

1

2 + 3

11. okt

Rennidagur

Rennidagur

18. okt

Heystfrítíð

Heystfrítíð

25. okt

2

3 + 1

1. nov

3

1 + 2

8. nov

1

2 + 3

15. nov

2

3 + 1

22. nov

3

1 + 2

29. nov

1

2 + 3

6. des

Felags ítróttur í Trongisvági

Felags ítróttur í Trongisvági

13. des

Jólaevnisvika (ongin ítróttur)

Jólaevnisvika (ongin ítróttur)




Bólkur 1

Bólkur 2

Bólkur 3

Andreas

Christian Ø.

Kristian J.

Vic

Adam

Johan

Paulina

Talita

Femja

Maria

Rannvá


Finnur

Boas

Lukas

Marius

Eiri

Tóti

Elin

Ida

Smilla

Rebekka K.

Hans Hendrik

Ísak

Stefan

Hans Arni

Óli

Emma D.

Emma H.

Ravnhild

Rebekka D.

Sissal



Reglar:

  1. Næmingarnar, ið skulu svimja, møta úti í Tvøroyrar skúla. Næmingarnir skulu bíða í ganginum uttanfyri lærarastovuna.
  2. Havi skiftiklæðir/skógvar til ítrótt í høllini. Sleppa ikki at luttaka uttan skiftiklæðir. Handklæði við til eitt skjótt skol undir brúsuni.
  3. Seta skógvarnar inn ímóti vegginum í ganginum.
  4. Lata telefonirnar í kassan áðrenn skift verður.
  5. Áðrenn svimjing – vaska væl við sápu


Heilsan Cecilia (tlf. 591985) og Estrid (tlf. 254925)









 

Ment, forritað og sniðgivið hava appnet